#alanyapostatv @Alanya PostaTV

ATABEM’e 5 günde 1600’den fazla öğrenci kayıt yaptırdı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Atatürk Kültür ve Bilgi Eğitim Merkezi (ATABEM) kurslarının 2024 Yaz Okulu kurs kayıtları yoğun ilgi görüyor. Kurslara şu ana kadar 1600’den fazla öğrenci online kayıt yaptırdı. ATABEM kursları 1 Temmuz’da başlayacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ATABEM’de 2024 Yaz Okulu kurs kayıtları kapsamında akademik, kültürel ve sosyal alanlarda kurslar verilecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü’nün 8-15 yaş gurubu öğrencilerine yönelik ATABEM ücretsiz destekleme kursları için 3 Haziran’da online kayıtlar başlarken yoğun ilgi gören kurslara şu ana kadar 1600’den fazla öğrenci online kayıt yaptırdı. 9 Haziran pazar gününe kadar online kayıtlarını gerçekleştiren kursiyerler, evraklarını da 10-14 Haziran tarihleri arasında kurs merkezlerine teslim edecek.

DERS ZİLİ 1 TEMMUZ’DA ÇALACAK

ATABEM’de 3-4-5-6-7-8. sınıflara Türkçe, Sosyal Bilgiler, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Bilişim Teknolojileri ve Kodlama, Hızlı Okuma gibi akademik dersler ile Keman, Resim, Yaratıcı Drama, Seramik, Satranç, Zeka Oyunları ve Halk Oyunları gibi kültürel ve sosyal alanlarda kurslar verilecek. Yaz okulları 1 Temmuz itibarıyla başlayacak.

“TALEP DOĞRULTUSUNDA YENİ KURSLAR AÇACAĞIZ”

ATABEM Eğitim Koordinatörü Can Baysal, 2020 yılından beri aralıksız olarak eğitimlerine devam ettiklerini ve bu sene çok yoğun bir kayıt dönemi gerçekleştirmeye başladıklarını belirtti. Baysal, “2019 yerel seçimleri ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek 2020 yılında Alanya’da ATABEM birimini kurdu. 2020 yılından beri düzenli bir şekilde hem eğitim öğretim döneminde hem de yaz döneminde kurslarımız devam etmektedir. 3 Haziran pazartesi günü başlayan kayıtlarımız an itibarıyla de 1600 öğrenciyi geçmiş durumda. Kayıtlarımız önümüzdeki 9 Haziran pazar gününe kadar devam edecek ve 1 Temmuz’da da derslerimiz başlayacaktır. Toplamda 9 hafta sürecek olan derslerimiz gerek akademik gerekse sosyal kültürel derslerden oluşmaktadır. Halkımızın yoğun talebinden dolayı önce kendilerine daha sonra bu imkanı sağlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e çok teşekkür ederim. Şu anda kurslarımızın bir çoğunda kontenjanlarımız dolmuş durumda lakin vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda da yeni kurslar açmaya devam ediyoruz” dedi.

Web Site https://www.alanyapostatv.com
Facebook https://www.facebook.com/alanyapostasitv
Twitter https://www.twitter.com/alanyapostatv
Instagram https://www.instagram.com/alanyapostatv
Scope https://www.pscp.tv/AlanyaPostaTV/follow